Wygodne, nowoczesne i ekskluzywne systemy kuchenne

Aleksandra Wojtyczka on 15 grudnia, 2018

Jaka powinna być kuchnia doskonała? Chyba wie o tym każdy z nas – musi być ergonomiczna, czyli po prostu wygodna, a równocześnie ładna.

Nie jest to tajemnicą, że najlepiej funkcjonujemy w kuchni, w której wszystko mamy pod ręką i do tego stosujemy piękne, nowoczesne i bardzo przydatne systemy kuchenno-meblowe.

Ergonomia w kuchni

Aby nie biegać po kuchni, bo nie chodzi tu o uprawianie długodystansowych sportów, idealnie sprawdza się stara jak świat zasada tzw. trójkąta roboczego. Najlepiej aby trzy główne elementy wyposażenia kuchni takie jak lodówka, zlewozmywak i płyta grzewcza były ustawione – w przypadku osób praworęcznych – na trzech wierzchołkach trójkąta, gdzie ich łączna suma jego boków nie przekracza 650 cm.

Większość z nas zapewne już nieraz się przekonała o tym, jak bardzo komfortowo i przyjemnie przygotowuje nam się posiłki w kuchni, gdy jest ona podzielona na poszczególne strefy:

  • zapasów,
  • przechowywania,
  • przygotowania posiłków,
  • gotowania,
  • zmywania.

Aby szybciej, łatwiej i przyjemniej korzystać ze wszystkich tych stref, a zarazem nie myśleć za dużo w kuchni, tylko się relaksować, można zaprojektować kuchnię stosując wiele magicznych i cudownych systemów kuchenno-meblowych. Myślisz, że to nie dla Ciebie? Jak najbardziej tak!

Łatwe przechowywanie w kuchni

Pewnie słyszałeś/-aś o systemie szafek typu Cargo. To takie wygodne i pojemne kosze wysuwane wraz z szafką. Dzięki temu łatwiej zachować porządek, bo wszystko co w nich przechowujesz stoi na swoim miejscu. Kosze typu Cargo nie zajmują dużo miejsca podczas otwierania, bo właśnie wysuwają się do przodu. Dostęp do nich możesz mieć zarówno z jednej jak i drugiej strony oraz właśnie z przodu. Podoba się? Jeszcze lepsze jest to, że systemy te można dobrać odpowiednio do szerokości i wysokości szafek , czyli tzw. carga wysokie, jak na przykład tutaj:

Są także Cargo podblatowe. Na rynku jest dostępna bardzo bogata oferta tych oto okuć firm takich jak, np. Peka, Rejs. Firmy prześcigają się w pomysłach, które Cargo jest bardziej pojemne i dostosowane do Twojej kuchni. Istnieją Carga węższe 15 centymetrowe, gdzie możesz wykorzystać wąską przestrzeń na schowanie chociażby detergentów potrzebnych w kuchni.

Ale są też te szersze od 20 do 60 cm, gdzie można przechowywać, zachowując przy tym porządek, zapasy artykułów spożywczych.

Nic stamtąd nie wypadnie i wszystko ma swoje miejsce. Możesz w nich również przechowywać np. przyprawy, oleje, czy oliwy, które przydadzą się Tobie podczas gotowania. Cargo to szeroki temat i można zaprojektować takie w Twojej kuchni, które będzie najbardziej optymalne dla Ciebie i sprawi, że wnętrze kuchni będzie bardziej funkcjonalne.

Jest tego całe mnóstwo! Dlatego warto, aby projektant wnętrz dobrał taki system w Twojej kuchni, który odpowiada najbardziej Tobie 😊. Dobry projekt kuchni to podstawa!

Absolutnym hitem, charakteryzującym się funkcjonalnym użytkowaniem jak i elegancją, jest system Space Tower firmy Blum

oraz

Pod tą nazwą kryje się superpojemna szafa z wysuwanymi szufladami idealnymi na zapasy w kuchni. Udźwig każdej z takich szuflad jest spory, dlatego można w niej zmieścić naprawdę wiele. Oczywiście, to tylko kilka z takich mechanizmów służących do przechowywania zapasów. I to nie tylko w kuchni! Być może słyszałeś/-aś o systemie typu Le Mans (potocznie zwanym nerką) czy też Magic Corner. Dzięki tym rozwiązaniom zyskasz możliwość schowania garnków w niedostępnych do tej pory zakamarkach szafki narożnej. Świetne rozwiązanie na pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

To jakie wymiary może mieć szafka z tymi systemami, pomoże Ci dobrać już projektant wnętrz 😊. To projektant zadba o ergonomię w Twojej kuchni. Dlatego Creatovnia z chęcią Ci pomoże w przygotowaniu projektu kuchni dla Ciebie.